2013-2014 Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

2013 Lisans Yerleştirme Sınav Sonuçlarına göre, üniversite tercih sonuçları açıklandı. Adaylar LYS tercih sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabilirler.

Öğrenciler LYS yerleştirme sonuçlarına göre yerleştikleri üniversite'ye kayıt yaptıracaklardır. 2013 ÖSYS merkezi yerleştirme sonucunda adaylar yükseköğretim programına kayıt hakkı kazananlar, kayıt tarihi ve kayıt adreslerine 2013 ÖSYS sonuç açıklama ekranında yer alacaktır.

Üniversite kayıt tarihlerinin bayram yoğunluğundan dolayı öğrencilerden tepki gelmesiyle, kayıt tarihleri değiştirilip 2-6 Eylül tarihleri arasında olmasına karar kılınmıştı. Buna göre 2013-2014 ders yılında ÖSYS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen adaylar üniversite kayıt işlemlerini 2 ile 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecekler.

Haber Tarihi : 26.07.2013

ZTV size en doğru cevabı verir

Öğrenci misin? Dersler, ödevler, projeler hepsinin altında ezilirken bir de sınavlara mı hazırlanmaya çalışıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Türkiye'nin dört bir yanında KPSS, YGS-LYS, DGS, PMYO ve Açık İlköğretim, Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler, yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri, soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan www.ztv.com.tr'den izleyerek eksikliklerini gideriyor. Sınavları ve dersleri 7/24 izleyip, deneme sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Eğitimin adresi www.ztv.com.tr   her zaman yanınızda...

Milli Eğitim Bakanlığı