Öğretmen Atamaları 9 Eylül'de!

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doc. Dr. Yusuf Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada 42 bine yakın öğretmen atamasının Eylül'ün ilk haftasında yapılacağını dile getirdi. Müsteşar, ''40 binin üzerinde öğretmen atanacağı zaten açıklanmıştı. Kontenjan dağlılımı ile ilgili adil olmaya çalışacağız. 8. sınıflar ve 12. sınıflar bizim için önemli bu iki sınıftaki branşları biraz daha öne çıkarmaya düşünüyoruz. Özür gurubu atamalarından sonra kontenjanlar yayımlanacak. Eğer sorun olmazsa büyük ihtimalde 9 eylülde öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz. Eğitim özrü yer değiştirmeleri için çok üzgünüm.'' şeklinde açıklamada bulundu.

''Son 10 yılda 350 bin öğretmen atandı.''

Öğretmen atamalarının son 10 sene içinde yaklaşık 350 bin civarında öğretmen atamasının yapıldığı duyuruldu. Bakan Tekin, bu yıl Eylül ayının ilk haftasında yapılacak olan öğretmen atamalarının 40 binin üzerinde gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi.

Haber Tarihi : 23.08.2013

ZTV size en doğru cevabı verir

Öğrenci misin? Dersler, ödevler, projeler hepsinin altında ezilirken bir de sınavlara mı hazırlanmaya çalışıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Türkiye'nin dört bir yanında KPSS, YGS-LYS, DGS, PMYO ve Açık İlköğretim, Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler, yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri, soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan www.ztv.com.tr'den izleyerek eksikliklerini gideriyor. Sınavları ve dersleri 7/24 izleyip, deneme sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Eğitimin adresi www.ztv.com.tr   her zaman yanınızda...

Milli Eğitim Bakanlığı