Kadınların Hafızası Daha Güçlü !


ABD'de yapılan araştırmalar sonucunda, kadınların hafıza konusunda erkeklerden daha güçlü olduğu ortaya çıktı.

ABD Cornell Üniversitesi'nde araştırmacıların tespitlerine göre kadınlar, yaşadıkları anıları erkeklere oranla daha detaylı bir şekilde hatırlıyor. Katılımcıların ilgi gösterdiği bu araştırma Memory dergisinde yayımlandı. Araştırma için, katılımcılara bir hafta boyunca mesaj gönderilip, test edildi. Katılan öğrenciler mesajı aldıklarında yarım saat içinde neler yaptıklarını yazmaları istendi.

Böylece araştırmacılar, katılımcılara 1 hafta süre boyunca neler yaptıklarını detaylı bir şekilde anlatmalarını isteyerek deneye tabi tuttu. Bilim adamları, test sonucunda kadınların olayları anlatımında erkeklere nazaran ayrıntılı bir şekilde anlattıklarını ortaya çıkardı.

ZTV size en doğru cevabı verir

Öğrenci misin? Dersler, ödevler, projeler hepsinin altında ezilirken bir de sınavlara mı hazırlanmaya çalışıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Türkiye'nin dört bir yanında KPSS, YGS-LYS, DGS, PMYO ve Açık İlköğretim, Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler, yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri, soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan www.ztv.com.tr'den izleyerek eksikliklerini gideriyor. Sınavları ve dersleri 7/24 izleyip, deneme sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Eğitimin adresi www.ztv.com.tr   her zaman yanınızda...

Milli Eğitim Bakanlığı