Kanadalı Öğrencinin İlginç Buluşu!Google tarafından düzenlenen Bilim Fuarında yapılan projelerden birisi de vücut ısısıyla çalışan el feneri icadıydı. 

15 yaşındaki Kanadalı Ann Makosinki, ilginç buluşuyla Google Bilim Fuarında finale kalanlar arasındaydı. Ann Makosinski'nin, el ısısı yardımıyla çalışan el feneri en iyi buluşlar arasında gösteriliyor. Makosinski, buluşu ile pilin bitmesi sorunu da ortadan kalkıyor. Bu sayede el feneri pile ihtiyaç duymuyor. Cihazın ışık vermesi için sadece vücut ısısı yeterli.

Bilim dünyasında büyük yankı uyandıran buluşu ile Makosinski, büyük ödülün sahibi olmak için 14 yarışmacı ile yarışacak. Bilim Fuarında kazanan 50 bin dolarlık burs ve Galapagos Adaları’na 10 gün seyahat ödülünün sahibi olacak. Yarışmanın sonucu 23 Eylül'de açıklanacak.

ZTV size en doğru cevabı verir

Öğrenci misin? Dersler, ödevler, projeler hepsinin altında ezilirken bir de sınavlara mı hazırlanmaya çalışıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Türkiye'nin dört bir yanında KPSS, YGS-LYS, DGS, PMYO ve Açık İlköğretim, Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler, yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri, soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan www.ztv.com.tr'den izleyerek eksikliklerini gideriyor. Sınavları ve dersleri 7/24 izleyip, deneme sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Eğitimin adresi www.ztv.com.tr   her zaman yanınızda...

Milli Eğitim Bakanlığı