Türk mucitten ilginç buluş

KemalKaradağ isimli mucit, geliştirdiği teknoloji sayesinde tümekranları android işlemcili bir bilgisayara çevirmenin yönteminibuldu.

Flashbellek boyutundaki bir çiple HDMI veya UV girişi olan ekranlarıandroid işletim sistemli bilgisayara çevirebilen Karadağ, buişlemi tüplü televizyonlara bile uygulayabiliyor. Karadağ’ıngeliştirdiği cihaz sayesinde televizyonlardan internete derahatlıkla girilebiliyor.

DünyadaKaradağ’ın geliştirdiği teknolojiye benzer ürünler bulunsada, tüplü bir televizyonu bilgisayara çevirmesi bakımından KemalKaradağ’ın ürünü tek. Türkiye’de halen birçok ailenintüplü televizyon kullanıldığı düşünüldüğünde, Karadağ’ıngeliştirdiği çip, dar bütçeli aileler tarafından oldukçarağbet göreceğe benziyor.

KemalKaradağ’ın geliştirdiği teknoloji sıradan bir monitörü biletam teşekküllü bir bilgisayar haline getirirken, kullanıcıinternet sayesinde bilgisayarda yapabildiği her işlemi eksiksizyapabiliyor. Sanal klavyesi ve mouse sayesinde istenildiği gibiinternete girilebilirken, istenildiğinde oyun oynanabiliyor.Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara da erişim imkanı sağlayancihaz, birçok uydu kanalını da şifresiz izleme olanağı tanıyor.Kemal Karadağ ürünün son haline gelmesi için 2 yıl kadarçalıştığını belirtti.

ZTV size en doğru cevabı verir

Öğrenci misin? Dersler, ödevler, projeler hepsinin altında ezilirken bir de sınavlara mı hazırlanmaya çalışıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Türkiye'nin dört bir yanında KPSS, YGS-LYS, DGS, PMYO ve Açık İlköğretim, Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler, yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri, soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan www.ztv.com.tr'den izleyerek eksikliklerini gideriyor. Sınavları ve dersleri 7/24 izleyip, deneme sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Eğitimin adresi www.ztv.com.tr   her zaman yanınızda...

Milli Eğitim Bakanlığı