HAKKIMIZDA

Bir MediaSA Yayıncılık A.Ş. Kuruluşu olan ve 2007 Yılı Haziran ayında yayın hayatına başlayan ZTV. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, sınavlara gerek tek başına hazırlanan gerekse dershaneye giden öğrencilere, evlerinde eğitim gören engelli vatandaşlarımıza, yurt dışında yaşayan Türk ailelerin çocuklarına destek olmak amacı ile televizyon kanalı ve internet sitesi olarak kurulmuştur.

ZTV web yayın hayatına 2013 Şubat ayı itibari ile internet üzerinde devam etmeye başlamıştır. www.ztv.com.tr adresinde web tv eğitim yayınlarımız üyelerle buluşmuştur. Türkiye’nin her yerinde KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), YGS (Yüksek Lisans Giriş Sınavı, LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı), DGS (Dikey Geçiş Sınavı), PMYO (Polis Meslek Yüksekokulu), Açık İlköğretim ve Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri ve soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan, www.ztv.com.tr' den izleyerek eksikliklerini gidermektedirler.

ZTV web yayınlarının büyük bir bölümünü oluşturan derslerin çekim, post prodüksiyon ve kurguları MediaSa yayıncılık stüdyolarında gerçekleştirilmiştir. Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi, Matematik, Fizik, Kimya, Tarih, Coğrafya, Türkçe, Yabacı dil dersleri, öğrenmeyi kolaylaştırıcı görsel argümanlarla da desteklenerek deneyimli öğretmenlerce anlatılmaktadır. Müfredat değişikliklerine göre yeni derslerin yapımları sürmektedir.

Başlıca amacı eğitim olan www.ztv.com.tr içeriği bunlarla sınırlı değildir. Eğitimin yanı sıra sanatın ve sosyal hayatın her alanından kesitler sunan eğlenceli bir platformdur. Gençlik haberleri, Bilgi Yarışması, Teknoloji, Müzik, Moda gibi programlara ayrılmıştır.

ZTV web sitesinin Almanya, Fransa, Rusya, Azerbaycan, Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre, Hollanda, Avusturya ve İrlanda 'da yaşayan Türk uyruklu kişiler tarafından takip edilmekte ve binlere kullanıcısı bulunmaktadır.

ZTV size en doğru cevabı verir

Öğrenci misin? Dersler, ödevler, projeler hepsinin altında ezilirken bir de sınavlara mı hazırlanmaya çalışıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Türkiye'nin dört bir yanında KPSS, YGS-LYS, DGS, PMYO ve Açık İlköğretim, Açık Lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler, yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatında yer alan tüm dersleri, soru çözümleri ile birlikte ZTV eğitim sitemiz olan www.ztv.com.tr'den izleyerek eksikliklerini gideriyor. Sınavları ve dersleri 7/24 izleyip, deneme sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Eğitimin adresi www.ztv.com.tr   her zaman yanınızda...

Milli Eğitim Bakanlığı